Terapia stacjonarna jest najskuteczniejszą formą terapii uzależnień. Dzieje się tak głównie dlatego, że uczestniczące w niej osoby – oprócz wiedzy i zrozumienia problemu – mają jeszcze możliwość wyłączenia się ze swojego codziennego życia, wyjścia ze swoich schematów czy przyzwyczajeń i spojrzenia na siebie z innej perspektywy (przy pomocy terapeutów), a to z kolei zwiększa szansę na podjęcie w przyszłości (po terapii) działań ułatwiających radzenie sobie z problemami i wynikającymi z nich często emocjami bez używania alkoholu.

W „Strefie Trzeźwości” przykładamy dużą wagę do indywidualnych potrzeb każdego naszego klienta. Zapewniamy domową, przyjazną atmosferę oraz komfortowe warunki. Aby móc zapewnić wystarczającą ilość czasu i zaangażowania, na terapii stacjonarnej mającej na celu leczenie alkoholizmu przebywać może w Ośrodku nie więcej niż 7 do 9 osób. Stosujemy kompleksowy program terapeutyczny oparty zarówno na terapii grupowej, jak i rozmowach indywidualnych z terapeutą i psychologiem, a współpracujący z nami lekarze zapewniają pomoc w opanowaniu fizycznych (somatycznych) skutków nadużywania alkoholu.

Terapia stacjonarna podstawowa trwa w naszym Ośrodku 30 dni (pełny program podstawowy). Jeśli jest to terapia nawrotu, bądź jako terapia motywująca, minimalny okres terapii stacjonarnej to 14 dni.

Chcesz poradzić sobie sam? Tak jak chirurg nie może sam siebie operować, a najlepszy nawet sędzia nie powinien orzekać we własnej sprawie, tak samo osoba uzależniona od alkoholu nie jest w stanie popatrzeć na siebie obiektywnie, rozpoznać, które zachowania są symptomem choroby, a które są od niej niezależne.
NIE CZEKAJ!!! Może być gorzej, zarówno dla Ciebie samego, jak i dla bliskich Ci osób, przyjaciół i całego otoczenia. Leczenie uzależnień, w tym leczenie alkoholizmu wymaga skutecznej i odpowiednio dobranej terapii.

Zadzwoń teraz pod numer TEL. 505 125 507
Umów się na bezpłatną konsultację
Sprawdź gdzie jest nasz ośrodek terapii uzależnień

Leczenie alkoholizmu – pozostałe terapie: 

Ośrodek Terapii uzależnień „STREFA TRZEŹWOŚCI” – jesteśmy prywatną kliniką leczenia uzależnień (leczenie alkoholizmu, Kraków). Ośrodki terapii uzależnień swoją działalnością obejmują leczenie uzależnień – leczenie alkoholizmu, a więc uzależnienia wymagającego skutecznej, odpowiedniej terapii.