Terapia stacjonarna jest najskuteczniejszą formą terapii uzależnień. Dzieje się tak głównie dlatego, że uczestniczące w niej osoby – oprócz wiedzy i zrozumienia problemu – mają jeszcze możliwość wyłączenia się ze swojego codziennego życia, wyjścia ze swoich schematów czy przyzwyczajeń i spojrzenia na siebie z innej perspektywy (przy pomocy terapeutów), a to z kolei zwiększa szansę na podjęcie w przyszłości (po terapii) działań ułatwiających radzenie sobie z problemami i wynikającymi z nich często emocjami bez używania alkoholu. 

W „Strefie Trzeźwości” przykładamy dużą wagę do indywidualnych potrzeb każdego naszego klienta. Zapewniamy domową, przyjazną atmosferę oraz komfortowe warunki. Aby móc zapewnić wystarczającą ilość czasu i zaangażowania, na terapii stacjonarnej mającej na celu leczenie alkoholizmu przebywać może w Ośrodku nie więcej niż 8 do 10 osób. Stosujemy kompleksowy program terapeutyczny oparty zarówno na terapii grupowej, jak i rozmowach indywidualnych z terapeutą i psychologiem, a współpracujący z nami lekarze zapewniają pomoc w opanowaniu fizycznych (somatycznych) skutków nadużywania alkoholu.

Chcesz poradzić sobie sam? Tak jak chirurg nie może sam siebie operować, a najlepszy nawet sędzia nie powinien orzekać we własnej sprawie, tak samo osoba uzależniona od alkoholu nie jest w stanie popatrzeć na siebie obiektywnie, rozpoznać, które zachowania są symptomem choroby, a które są od niej niezależne.
NIE CZEKAJ!!! Może być gorzej, zarówno dla Ciebie samego, jak i dla bliskich Ci osób, przyjaciół i całego otoczenia. Leczenie uzależnień, w tym leczenie alkoholizmu wymaga skutecznej i odpowiednio dobranej terapii.

Zadzwoń teraz pod numer TEL. 505 125 507
Umów się na bezpłatną konsultację
Sprawdź gdzie jest nasz ośrodek terapii uzależnień

Leczenie alkoholizmu – pozostałe terapie: 

Ośrodek Terapii uzależnień „STREFA TRZEŹWOŚCI” – jesteśmy prywatną kliniką leczenia uzależnień (leczenie alkoholizmu, Kraków). Ośrodki terapii uzależnień swoją działalnością obejmują leczenie uzależnień – leczenie alkoholizmu, a więc uzależnienia wymagającego skutecznej, odpowiedniej terapii.