Terapia dochodząca (indywidualna i grupowa) to forma leczenia alkoholizmu (leczenie uzależnień – leczenie alkoholizmu) skierowana do osób, które zauważają już, że mają problem z kontrolowaniem swojego picia (uzależnienia), czują że „coś jest nie tak”, jednak spowodowane piciem szkody nie są jeszcze zbyt destrukcyjne i nie wpływają aż tak drastycznie na ich funkcjonowanie.
Często zdarza się, że szkody (zdrowotne, moralne, materialne, rodzinne, itd.) są już całkiem duże, jednak osoba pijąca nie potrafi lub nie chce powiązać ich z piciem. Ta forma terapii uzależnień umożliwia przyjrzenie się tym zależnościom, a także zdobycie wiedzy o chorobie i zagrożeniach, jakie niesie ona dla osoby pijącej i jej otoczenia, jeśli nie zdecyduje się na zatrzymanie rozwijającego się uzależnienia. Program terapii (leczenie uzależnień, leczenie alkoholizmu) umożliwia budowanie motywacji do zmiany stylu życia, rozpoznanie emocji, od których alkohol pozwala nam się uwolnić i nauczenie się radzenia w różnych sytuacjach życiowych na trzeźwo.
UWAGA!!! O skuteczności terapii dochodzącej decyduje utrzymywanie abstynencji przez cały czas jej trwania. Niemożność spełnienia tego warunku jest wyraźnym wskazaniem do podjęcia bardziej radykalnych działań (np. terapii stacjonarnej w ramach leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku).

Zadzwoń teraz pod numer TEL. 505 125 507
Umów się na bezpłatną konsultację
Sprawdź gdzie jest nasz ośrodek terapii uzależnień

Leczenie alkoholizmu – pozostałe terapie: 

Ośrodek terapii uzależnień „STREFA TRZEŹWOŚCI” jest to prywatna klinika leczenia uzależnień (leczenie alkoholizmu, Kraków). Ośrodki terapii uzależnień swoją działalnością obejmują leczenie uzależnień – leczenie alkoholizmu, a więc uzależnienia wymagającego skutecznej, odpowiedniej terapii. Naszymi klientami są osoby z różnych zakątków kraju, które zdecydowały się na leczenie alkoholizmu, między innymi Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław i inne.

Sprawdź: czy masz problem z alkoholem ?