W „Strefie Trzeźwości” (leczenie alkoholizmu Kraków) ta forma pomocy skierowana jest do osób, które przebyły już terapię podstawową (dotyczy to zarówno osób uzależnionych jak i współuzależnionych leczenie uzależnień, leczenie alkoholizmu), zdobyły wiedzę o chorobie i motywację do zmiany stylu życia, jednak potrzebują pomocy w rozwiązywaniu swoich problemów, rozwoju osobistym oraz radzeniu sobie z zatrzymaniem uzależnienia (lub współuzależnienia) od alkoholu w pierwszym – najtrudniejszym okresie trzeźwienia.
W terapii podstawowej głównym nurtem jest radzenie sobie z zatrzymaniem choroby (uzależnienia lub współuzależnienia – leczenie uzależnień, leczenie alkoholizmu Kraków) od alkoholu, natomiast w terapii rozszerzonej jest czas na zdobywania umiejętności radzenia sobie także z innymi, często trudnymi sprawami we wszystkich sferach naszego życie, z których niektóre są konsekwencją nałogu, a inne wynikają z zaburzonego, często bardzo destrukcyjnego funkcjonowania całej naszej rodziny (otoczenia). Rozwiązanie tych spraw jest szczególnie ważne, bowiem każdy człowiek powinien zaspakajać swoje najbardziej podstawowe potrzeby emocjonalne, takie jak: miłość (kochać i być kochanym), akceptacja, bezpieczeństwo, osiągnięcie powodzenia w życiu, bycie kimś potrzebnym, wartościowym, dobrym. Rozwijające się w rodzinie uzależnienie i współuzależnienie uniemożliwia ich realizowanie i w miarę postępu choroby szansa na ukształtowanie się zdrowej, szczęśliwej osobowości jest minimalna.
PAMIĘTAJ!!! Terapia podstawowa to najważniejsza część procesu zmian mających na celu leczenie uzależnień, leczenie alkoholizmu, jednak to początek drogi, jeśli nie będziemy jej kontynuować to ciągle będzie nam bliżej, aby wrócić do nałogu, niż żeby żyć pełnią nowego – trzeźwego życia.

Zadzwoń teraz pod numer TEL. 505 125 507
Umów się na bezpłatną konsultację
Sprawdź gdzie jest nasz ośrodek terapii uzależnień

Leczenie alkoholizmu – pozostałe terapie: 

Ośrodek terapii uzależnień „STREFA TRZEŹWOŚCI” jest prywatną kliniką leczenia uzależnień (leczenie alkoholizmu Kraków). Ośrodki terapii uzależnień swoją działalnością obejmują leczenie uzależnień takich jak – leczenie alkoholizmu, a więc uzależnienia wymagającego skutecznej, odpowiedniej terapii. Z naszej pomocy korzystają osoby trafiające na odwyk alkoholowy i poszukujące fachowej pomocy. Pochodzą z różnych miast między innymi Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa i inne.