Ta forma pomocy skierowana jest do rodzin, przyjaciół osób uzależnionych szukających sposobu na leczenie alkoholizmu, do tych wszystkich – którzy uwikłani w jego chorobę, chorują razem z nim, przez długotrwałe obcowanie w sferze niezdrowych relacji, pełnych tłumionych emocji i ustawicznych rozczarowań, w atmosferze narastającego gniewu i piętrzącego się strachu, w rodzinnym świecie pełnym codziennych dramatów i niekończących się dylematów.
Jeśli masz alkoholika, narkomana, lekomana w rodzinie, wiesz jak trudne jest życie rodziny i Twoje własne, jak beznadziejna stała się walka o wszystkie zmiany „na lepsze”, o spokój i stabilność, o odzyskanie traconej wciąż w ferworze codziennych utarczek wiary i zaufania.
PAMIĘTAJ!!! Uzależnienie jest chorobą, na którą chora jest cała rodzina. Pogłębianie wiedzy na temat istoty tej choroby, osobiste zaangażowanie każdego członka rodziny we własny proces powrotu do zdrowia (w ramach leczenie uzależnień, leczenie alkoholizmu Kraków) jest jedyną szansą na dokonanie jakichkolwiek zmian. Możesz tych zmian dokonać – w sobie i dla siebie.
Uzależnienie jest chorobą mającą niszczący wpływ na rozwój osobowości, zachowania oraz całego życia każdej osoby żyjącej blisko alkoholika, narkomana czy lekomana. Charakterystyczną cechą uzależnienia jest szczególny rodzaj niedostrzegania problemu. Jednak najbliższe otoczenie alkoholika, narkomana, lekomana również nie widzi w jak istotny sposób choroba wpływa na nich samych i na układ rodziny. Podobnie zatem jak uzależniony – rodzina tłumaczy sobie istniejące problemy odrzucając ich prawdziwe przyczyny, zaprzeczając swoim postawom, uczuciom i zachowaniom. Nawet dorosły człowiek obcujący przez wiele lat z osobą uzależnioną rozwija w sobie własne objawy choroby, będące rezultatem ciągłych stresów, lęków, swoich reakcji na zachowanie pijącego, biorącego. Leczenie uzależnień czy w tym przypadku leczenie alkoholizmu jest więc niezbędne osobie uzależnionej, ale także wszystkim osobom będącym z nim w jakichkolwiek emocjonalnych związkach.

Zadzwoń teraz pod numer TEL. 505 125 507
Umów się na bezpłatną konsultację
Sprawdź gdzie jest nasz ośrodek terapii uzależnień

Leczenie alkoholizmu – pozostałe terapie: 

Ośrodek terapii uzależnień „STREFA TRZEŹWOŚCI” jesteśmy prywatną kliniką leczenia uzależnień (leczenie alkoholizmu Kraków, leczenie uzależnień Kraków). Ośrodek terapii uzależnień swoją działalnością obejmuje leczenie uzależnień takich jak – leczenie alkoholizmu, a więc uzależnienia wymagającego skutecznej, odpowiedniej terapii. Z naszej pomocy korzystają osoby trafiające na odwyk alkoholowy i poszukujące fachowej pomocy. Pochodzą z różnych miast między innymi Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa i inne.

Sprawdź: czy masz problem z alkoholem ?