Paweł Tworzydło – właściciel ośrodka
Do ośrodka terapii uzależnień Stefa Trzeźwości trafiłem na początku 2021 roku z powodu wieloletniego uzależnienia od alkoholu. Dzięki terapii nie tylko udało mi się wygrać z nałogiem, ale również odnaleźć nowy dom, powołanie i zmienić swoje życie na lepsze. Postanowiłem, że chcę pomagać innym w wyjściu z uzależnienia, dlatego rozpocząłem studia z Psychologii na Uniwersytecie im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz na stałe związałem się z ośrodkiem terapii uzależnień Strefa Trzeźwości. Dzięki wcześniejszym doświadczeniom w pracy z ludźmi oraz przedsiębiorczości, od 2024 roku zarządzam ośrodkiem terapii uzależnień, który kiedyś pomógł mi wyjść z alkoholizmu. Dokładam wszelkich starań, żeby Strefa Trzeźwości była ośrodkiem terapii uzależnień, w którym osoby zmagające się z problemem uzależnienia (oraz rodziny osób uzależnionych), odnalazły ciepło, serdeczność, bezpieczną przystań i pomoc profesjonalnych terapeutów.
mgr Krzysztof Jaźwiec – terapeuta uzależnień
Jestem terapeutą, który zajmuje się pomaganiem osobom uzależnionym w zatrzymaniu choroby alkoholowej, a rodzinom (bliskim) osób pijących w zrozumieniu i zatrzymaniu współuzależnienia. Moim celem jest to, aby nie tylko przekazać wiedzę, ale również – łącząc ją z moimi osobistymi doświadczeniami (jako terapeuty, a zarazem kogoś, kto zna problem alkoholizmu również z autopsji) pomóc w tym, by nowe – trzeźwe życie było łatwe i przyjemne zarówno dla nas samych, jak i dla naszych bliskich, abyśmy mogli czerpać z niego maksimum korzyści, rozwiązywać problemy i osiągać cele, które dotychczas były dla nas trudne, a czasem być może wydawały się wręcz nierealne. Podczas terapii szczególną wagę przywiązuję do indywidualnych potrzeb moich klientów, do tego, aby nasze relacje nie były tylko „suchymi” relacjami klient – terapeuta, lecz by opierały się na zrozumieniu i współodczuwaniu – znajomości, a nawet przyjaźni, z której można korzystać również po zakończeniu terapii. Chodzi o to, by nie tylko utrzymywać abstynencję i radzić sobie z alkoholem, ale rozwijać się i nauczyć się żyć pełnią życia. Jestem terapeutą mającym duże doświadczenie w kontaktach z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, absolwentem Studium Umiejętności Psychologicznych, Centrum Psychoedukacji i Psychoterapii w Czarnym Borze, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień. Uczestniczyłem w Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień, Instytutu Psychologii Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Ukończyłem szkolenie „Profilaktyka i terapia osób uzależnionych behawioralnie (od hazardu, internetu i seksu) i ich rodzin” organizowane przez Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień. Ukończyłem Studium Psychoterapii Uzależnień w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Krakowie, w zakresie pomocy psychologicznej oraz nowoczesnych metod diagnozowania oraz terapii uzależnienia i psychoterapii członków rodzin. Regularnie uczestniczę w konferencjach naukowo-szkoleniowych dotyczących tematyki uzależnień i współuzależnienia. Certyfikat PARPA nr 466.
mgr Anna Wojciechowska – psycholog, terapeuta uzależnień
Jestem psychologiem, (ukończyłam Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, w 1994 r.) z dużym doświadczeniem zawodowym w terapii. Ukończyłam Program Rozwoju Osobistego i Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie i jestem w procesie certyfikacji z psychoterapii uzależnień i współuzależnienia w Warszawie.
W 2011 r. uzyskałam certyfikat specjalisty psychoterapii środowiskowej, wydany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Mam trzydziestoletnie doświadczenie psychoterapeutyczne i diagnostyczne. Pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty – obowiązuje mnie tajemnica zawodowa. Oprócz konsultacji indywidualnych prowadzę również terapię grupową, terapię par i rodzin. Pomagam osobom i ich rodzinom: – z zaburzeniami emocjonalnymi, po kryzysach psychicznych, w kryzysach w związku i stratach – z psychicznymi problemami adaptacyjnymi za granicą – uzależnionym od alkoholu, leków, hazardu itp. Dorosłym Dzieciom Alkoholików i współuzależnionym.
Mam ukończone szkolenia z zakresu psychoterapii psychodynamicznej, psychodramy oraz terapii systemowej. Od dziesięciu lat prowadzę stacjonarny „Gabinet Psychoterapi i Terapii uzależnień” oraz prowadzę terapię on – line dla osób zamieszkałych w Polsce i poza granicami kraju. Wcześniej byłam zastępcą kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób po kryzysach psychicznych. Pracowałam dwadzieścia lat w Klinice Psychiatrii Dorosłych i Klinice Uzależnień w Krakowie. Pracowałam również jako psycholog – orzecznik w Wojewódzkim Urzędzie d/s Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie.
Brałam udział w badaniach naukowych oraz pisałam artykuły naukowe na temat sieci społecznej osób chorujących na schizofrenię w ramach Krakowskiego Programu Badań nad Leczeniem i Rehabilitacją Schizofrenii, wydane w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych (Psychiatria Polska, Psychoterapia, Archives of Journal Psychology).Uczestniczyłam w licznych warsztatach i wystąpieniach naukowych na sympozjach w Polsce (Zjazd Psychiatrów w Warszawie, Lublinie, Bydgoszczy, Krakowie) oraz za granicą (Hamburg, Paryż). Prowadziłam szkolenia dla terapeutów zajęciowych, nauczycieli z zakresu psychologii, z zakresu aktywizacji zawodowej dla osób niepelnosprawnych, w ramach projektu „Damy sobie radę”. Szkoliłam studentów medycyny i fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, z zakresu psychiatrii i psychologii.
mgr Andrzej Starzyński – terapeuta uzależnień
mgr Andrzej Starzyński – terapeuta uzależnień Prowadzi terapię grupową uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Ma duże doświadczenie w pracy z ludźmi z różnych środowisk, ze względu na wielokierunkowość wykształcenia i pracy zawodowej. Jest niepijącym alkoholikiem z wieloletnim stażem trzeźwości, sam odbył kilka terapii uzależnień w zamkniętych ośrodkach terapii uzależnień, aż ostatecznie udało mu się wygrać z nałogiem po terapii uzależnień w Strefie Trzeźwości. Teraz dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z klientami naszego ośrodka. Prowadzi również spotkania grupy samopomocowej absolwentów naszego Ośrodka i ich rodzin.
Opieka medyczna:
lek. med. Mariusz Szczęsny – specjalista psychiatra, specjalista chorób wewnętrznych
lek. med. Beata Kleber – specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog