mgr Krzysztof Jaźwiec – właściciel ośrodka,  terapeuta uzależnień

Krzysztof Jazwiec leczenie alkoholizmu Jestem terapeutą, który zajmuje się pomaganiem osobom uzależnionym w zatrzymaniu choroby alkoholowej, a rodzinom (bliskim) osób pijących w zrozumieniu i zatrzymaniu współuzależnienia. Moim celem jest to, aby nie tylko przekazać wiedzę, ale również – łącząc ją z moimi osobistymi doświadczeniami (jako terapeuty, a zarazem kogoś, kto zna problem alkoholizmu również z autopsji) pomóc w tym, by nowe – trzeźwe życie było łatwe i przyjemne zarówno dla nas samych, jak i dla naszych bliskich, abyśmy mogli czerpać z niego maksimum korzyści, rozwiązywać problemy i osiągać cele, które dotychczas były dla nas trudne, a czasem być może wydawały się wręcz nierealne. Podczas terapii szczególną wagę przywiązuję do indywidualnych potrzeb moich klientów, do tego, aby nasze relacje nie były tylko „suchymi” relacjami klient – terapeuta, lecz by opierały się na zrozumieniu i współodczuwaniu – znajomości, a nawet przyjaźni, z której można korzystać również po zakończeniu terapii. Chodzi o to, by nie tylko utrzymywać abstynencję i radzić sobie z alkoholem, ale rozwijać się i nauczyć się żyć pełnią życia. Jestem terapeutą mającym duże doświadczenie w kontaktach z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, absolwentem Studium Umiejętności Psychologicznych, Centrum Psychoedukacji i Psychoterapii w Czarnym Borze, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień. Uczestniczyłem w Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień, Instytutu Psychologii Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Ukończyłem szkolenie „Profilaktyka i terapia osób uzależnionych behawioralnie (od hazardu, internetu i seksu) i ich rodzin” organizowane przez Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień. Ukończyłem Studium Psychoterapii Uzależnień w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Krakowie, w zakresie pomocy psychologicznej oraz nowoczesnych metod diagnozowania oraz terapii uzależnienia i psychoterapii członków rodzin. Regularnie uczestniczę w konferencjach naukowo-szkoleniowych dotyczących tematyki uzależnień i współuzależnienia. Certyfikat PARPA nr 466.

mgr Jacek Wądzyński – terapeuta uzależnień

leczenie alkoholizmu Jacek WądzyńskiSpecjalista terapii uzależnień z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi (Certyfikat specjalisty terapii uzależnień). Twórca i realizator licznych przedsięwzięć parateatralnych oraz projektów z obszaru psychoedukacji, profilaktyki uzależnień i rozwoju twórczości. Posiada również wieloletnie doświadczenie w działalności szkoleniowej oraz  pracy dydaktycznej i warsztatowej ze studentami wyższych uczelni. Charakteryzuje się niestandardowym podejściem, co w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem umożliwia dotarcie do źródła każdego problemu.  

mgr Andrzej Starzyński – instruktor terapii uzależnień

Andrzej Starzyński Strefa Trzeźwości Prowadzi terapię grupową. Ma duże doświadczenie w pracy z ludźmi z różnych środowisk, ze względu na wielokierunkowość wykształcenia i pracy zawodowej oraz wieloletnie doświadczenia osobiste związane z terapią uzależnień. Prowadzi również spotkania grupy samopomocowej absolwentów naszego Ośrodka i ich rodzin. Związany ze Strefą Trzeźwości od 2018 roku.    

Dorota Bogacz – właściciel, manager ośrodka

Dorota Bogacz Ośrodek Terapii Strefa Trzeźwości leczenie alkoholizmu, odwyk alkoholowyUkończyłam studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Przez wiele lat szukałam własnej drogi. Związek z osobą uzależnioną na początku był dla mnie bardzo trudny. Potem jednak okazało się, że droga jaką wspólnie przeszliśmy zmagając się z chorobą alkoholową, dała mi możliwości rozwoju osobistego, lepszego  poznania  siebie, a przede wszystkim innego spojrzenia na świat i odnalezienia celu. Dziewięć lat temu przeszłam terapię dla osób współuzależnionych. Doskonale rozumiem  problem związany z uzależnieniem, a przede wszystkim jak nikt potrafię wczuć się w trudną sytuację osób współuzależnionych.  Od siedmiu lat razem z Krzysztofem prowadzimy „Strefę Trzeźwości”, pomagając innym osobom poradzić sobie z problemem alkoholowym.    Iza Gonet Iza Gonet Ośrodek Terapii Strefa Trzeźwości leczenie alkoholizmu, odwyk alkoholowy Iza dołączyła do zespołu nieco później. Ze względu na duże doświadczenie w kontaktach z ludźmi oraz znajomość problemu stanowi wsparcie i tworzy przyjazną atmosferę.    

Opieka medyczna:

Ośrodek Terapii Strefa Trzeźwości leczenie alkoholizmu lek. med. Mariusz Szczęsny – specjalista psychiatra, specjalista chorób wewnętrznych     Ośrodek Terapii Strefa Trzeźwości leczenie alkoholizmu
lek. med. Beata Kleber – specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog