O nas

mgr Krzysztof Jaźwiec - właściciel ośrodka, terapeuta uzależnień

Jestem terapeutą, który zajmuje się pomaganiem osobom uzależnionym w zatrzymaniu choroby alkoholowej, a rodzinom (bliskim) osób pijących w zrozumieniu i zatrzymaniu współuzależnienia. Moim celem jest to, aby nie tylko przekazać wiedzę, ale również – łącząc ją z moimi osobistymi doświadczeniami (jako terapeuty, a zarazem kogoś, kto zna problem alkoholizmu również z autopsji) pomóc w tym, by nowe - trzeźwe życie było łatwe i przyjemne zarówno dla nas samych, jak i dla naszych bliskich, abyśmy mogli czerpać z niego maksimum korzyści, rozwiązywać problemy i osiągać cele, które dotychczas były dla nas trudne, a czasem być może wydawały się wręcz nierealne. Podczas terapii szczególną wagę przywiązuję do indywidualnych potrzeb moich klientów, do tego, aby nasze relacje nie były tylko „suchymi” relacjami klient – terapeuta, lecz by opierały się na zrozumieniu i współodczuwaniu – znajomości, a nawet przyjaźni, z której można korzystać również po zakończeniu terapii. Chodzi o to, by nie tylko utrzymywać abstynencję i radzić sobie z alkoholem, ale rozwijać się i nauczyć się żyć pełnią życia. Jestem terapeutą mającym duże doświadczenie w kontaktach z osobami uzależnionymi iwspółuzależnionymi, absolwentem Studium Umiejętności Psychologicznych, Centrum Psychoedukacji i Psychoterapii w Czarnym Borze, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień. Uczestniczyłem w Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień, Instytutu Psychologii Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Ukończylem szkolenie "Profilaktyka i terapia osób uzależnionych behawioralnie (od hazardu, internetu i seksu) i ich rodzin" organizowane przez Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień. Ukończyłem Studium Psychoterapii Uzależnień w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Karkowie, w zakresie pomocy psychologicznej oraz nowoczesnych metod diagnozowania oraz terapii uzależnienia i psychoterapii członków rodzin. Obecnie jestem w procesie certyfikacji Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Krzysztof Kozerski - terapeuta uzależnień

Nazywam się Krzysztof Kozerski, od 1990 roku pracuję z osobami uzależnionymi. Początkowo były to osoby uzależnione od narkotyków, następnie leków, a od 2003 roku głównie z osobami mającymi problemy wynikające z nadużywania alkoholu. Doświadczenia zawodowe zdobywałem pracując w stacjonarnym ośrodku terapii długoterminowej, w poradni i punkcie konsultacyjnym dla osób  uzależnionych oraz prywatnej klinice terapeutycznej dla osób z problemem alkoholowym. Nie jest mi obca praca w telefonie zaufania, poradni internetowej, streetworkera, edukatora i szkoleniowca. Zawsze była to praca z osobami  uzależnionymi, które chciały zmienić swoje życie, z osobami wychodzącymi z udręki, lęku i bólu zależności od alkoholu lub narkotyków. Jestem certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień, swoje umiejętności stale doskonalę na licznych szkoleniach, kursach, warsztatach. Jestem również po kilkuletniej terapii własnej. Obecnie w swoich poczynaniach zawodowych najwięcej energii poświęcam pracy z osobami chcącymi pozbyć się cierpienia wynikającego z nadużywania alkoholu. Dlatego, że jestem pewny co do możliwości realnej skutecznej pomocy osobom, które chcą zmienić swoje życie na lepsze i bardziej godne, bez alkoholu i narkotyków, które tę godność im odbierają. Święcie w to wierzę, ponieważ sam doświadczyłem uzależnienia i wyszedłem z niego dzięki pomocy innych ludzi. UkończyłemStudium Psychoterapii Uzależnień - Małopolskiego Ośrodka Szkolenia Terapeutów Uzależnień (2011-2012); Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień: „Konstruowanie i prowadzenie treningów służących zdrowieniu” oraz „Zapobieganie nawrotom choroby na dalszej drodze zdrowienia” (2009); Certyfikat w zakresie „Problematyki HIV/AIDS ” – KC ds. AIDS, UNDP (2003); Certyfikat Instruktora Terapii Uzależnień – Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii i Polskie Towarzystwo Psychologiczne (2003). 

mgr Luiza Leszczyńska - terapeuta uzależnień, psycholog

Ukończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem absolwentką Studium Psychoterapii Uzależnienia i Współuzależnienia organizowanego przez Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień w Krakowie. Posiadam Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Przed rozpoczęciem pracy zawodowej z osobami uzależnionymi, doświadczenie zdobywałam w Klinice Psychiatrii Dorosłych i na Oddziale Neurologii Collegium Medicum a także w Specjalistycznym Szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie na Oddziale Psychiatrii Sądowej. Od 2010 roku rozpoczęłam pracę w obszarze uzależnień. Mam doświadczenie w pracy z osobami w różnym wieku – zarówno młodzieżą jak i dorosłymi uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, leków i hazardu. Początkowo pracowałam głównie z młodymi osobami uzależnionymi od różnych środków psychoaktywnych w stacjonarnym ośrodku leczenia uzależnień oraz poradni rodzinnej i uzależnień dla młodzieży, młodych dorosłych oraz ich rodzin. W tym czasie miałam również okazję pracy z młodzieżą gimnazjalną jako psycholog szkolny. Natomiast od początku 2013 roku jestem zatrudniona w poradni leczenia uzależnień oraz na dziennym oddziale leczenia uzależnień od alkoholu, gdzie mam kontakt przede wszystkim z ludźmi dorosłymi zmagającymi z się z problemem uzależnienia od alkoholu oraz uzależnieniami współistniejącymi jak narkotyki, leki i hazard, a także ich rodzinami. Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje i poddaje swoją pracę zawodową regularnej superwizji.

 

Dorota Bogacz - właściciel, manager ośrodka

Ukończyłam studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Przez wiele lat szukałam własnej drogi. Związek z osobą uzależnioną na początku był dla mnie bardzo    trudny. Potem jednak okazało się, że droga jaką wspólnie przeszliśmy zmagając się z chorobą alkoholową, dała mi możliwośći rozwoju osobistego, lepszego  poznania  siebie, a przede wszystkim innego spojrzenia na świat i odnalezienia celu.  Dziewięć lat temu przeszłam terapię dla osób współuzależnionych. Doskonale rozumiem  problem związany z uzależnieniem, a przede wszyskim jak nikt potrafię wczuć się w trudną sytuację osób współuzależnionych.

 

Ania Gołąb, Ela Sikora

      Dbamy o Państwa komfort i wygodę, smaczne jedzenie oraz domową atmosferę. Ania i Ela są związane z ośrodkiem od początku jego działalności. Mają duże      doświadczenie jeżeli chodzi o pomoc i wsparcie, zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu.

 

 

 

Opieka medyczna:

lek. med. Beata Kleber - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog

lek. med. Mariusz Szczęsny - specjalista psychiatra, specjalista chorób wewnętrznych