Terapia nawrotów

  Uzależnienie to choroba przewlekła i nieuleczalna, a co za tym idzie możliwe jest rozwijanie się nawrotu choroby, czyli powrotu do starych zachowań, uruchomienia starych mechanizmów – jak nieużywanego dawno toru – na który kierujemy pociąg naszego życia, bo nie zdołaliśmy w odpowiednim momencie dostrzec przestawionej zwrotnicy.
            Oczywiście o wiele lepiej, jeśli mimo wszystko zauważymy powrót do „pijanego myślenia” (sami lub przy pomocy informacji od osób z naszego otoczenia), jednak zdarzyć się może także, że rozwijający się w podświadomości nawrót będzie tak mocno ukryty, że doprowadzi do przerwania abstynencji.
            Zarówno w jednym jak i drugim przypadku, wskazana jest możliwe jak najszybsza interwencja terapeutyczna, analiza tego, co stało się w naszym sposobie myślenia i naszych emocjach, że nawrót mógł się w ogóle rozwinąć. Im szybciej to zrobimy, tym większa jest szansa, że nie spowodujemy nowych szkód w naszym życiu i powrócimy na drogę trzeźwości, zwiększa się też szansa na to, że wyciągając odpowiednie wnioski nauczymy się zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości.
PAMIĘTAJ!!! Nawrót nie musi zakończyć się piciem – jeśli zareagujesz odpowiednio szybko i skutecznie, możesz sobie z nim poradzić bez powrotu do nałogu.

Zadzwoń teraz pod numer 505-125-507
Umów się na bezpłatną konsultację
Sprawdź gdzie są nasze ośrodki terapii uzależnień

Leczenie alkoholizmu - pozostałe terapie: 

„STREFA TRZEŹWOŚCI” to ośrodek terapii uzależnień, który jest prywatną kliniką leczenia uzależnień (leczenie alkoholizmu, Kraków). Ośrodki terapii uzależnień swoją działalnością obejmują leczenie uzależnień - leczenie alkoholizmu, a więc uzależnienia wymagającego skutecznej, odpowiedniej terapii. Odwiedzają nas osoby z całej Polski, z różnych miast, między innymi Kraków, Warszawa, Katowice, Wrocław, Rzeszów i inne.